Warner Bros. World, Abu Dhabi, parku tematik ju mirëpret në një botë fantazie. Isha po aq i emocionuar sa djali im për të vizituar këtë park tematik, për të rikrijuar fëmijërinë time dhe mbi të gjitha për t'u argëtuar shumë. Parku është i ndarë në gjashtë toka zhytëse - Warner Bros. Plaza, themel, Gryka e dinamitit, Kryqëzimi i kartonave, Gotham City, Metropol. Warner Bros. World është e mbushur me udhëtime, shfaqje dhe atraksione për të gjithë, të mëdhenj dhe të vegjël. Ai ndodhet në Ishulli Yas, Abu Dhabi, dhe mbulon 1.65 milion metra katrorë.

Kur hyra në këtë vend, u mahnita nga organizimi dhe isha në ankth për të bërë më të mirën nga gjithçka që vendi kishte për të ofruar. Kisha vendosur të ulesha në çdo udhëtim (gjë që nuk e bëra për shkak të fobisë sime për lartësitë) dhe të eksploroja çdo cep dhe cep të parkut (gjë që e bëra me përkushtim). Kaloj një ditë të tërë këtu, po aq i emocionuar sa fëmija im, dhe u transportova në tokat e personazheve të mi të preferuar për një përvojë zhytëse të veçantë.

Në qendrën e Warner Bros. Lepurushi i gabimeve. Do të shfaqë shumë personazhe ikonë nga filmat e Warner Bros.

Plaza është një festë elegante e artit deco e të gjitha gjërave Warner dhe Epokës së Artë të Hollivudit. Ecni në rrugët e Plaza, admironi arkitekturën dhe zgjidhni diku për të ngrënë nga shumë opsione të ngrënies që ofrohen. Nëse jeni me fat, do të keni shumë personazhe të preferuar për kompaninë.

Kthehuni prapa në kohë ndërsa hyni në Bedrock, një tokë lëkundëse plot me argëtim dhe aventura familjare të Epokës së Gurit. I mbushur me tipare ikonike nga shfaqja legjendare e preferuar e familjes, Bedrock ju jep mundësinë të jeni nga afër dhe personalisht me të gjithë personazhet tuaj të preferuar në mes të qytetit të tyre parahistorik. Bashkohuni me familjet e dashura të shpellave The Flintstones dhe rrënojat - Fred, Wilma, Pebbles, Barney, Betty dhe Bamm-Bamm - dhe personazhet Dino dhe Baby Puss teksa vazhdojnë jetën e tyre të përditshme.

Ju do të përshtateni menjëherë në tokën e trazuar, të turbullt dhe shumëngjyrëshe që është Dynamite Gulch. Ky peizazh i shkretëtirës është i mbushur plot me aventura emocionuese, shaka të animuara dhe katastrofa të çmendura që do të mbajnë në këmbë çdo anëtar të familjes suaj. Ndiqni vrapuesin Wile E. Coyote dhe Road Runner në aventurat e tyre epike për ngritjen e flokëve, shikoni me Yosemite Sam-in e zjarrtë, shikoni se kush ka shkaktuar një rënie me uljen e tij në Mars, kujdes për The Jetsons.

Një qytet emocionues dhe fantastik sigurisht që do të nxjerrë në pah anën tuaj argëtuese! Cartoon Junction bashkon të gjithë personazhet tuaj të preferuar së bashku nën një qiell vizatimor, duke i sjellë ata në jetë në një tokë epike të aventurave. Cartoon Junction është vendi për familjet me fëmijë të vegjël (të vegjël deri në rreth gjashtë). Një nga zonat e lojës së butë është për fëmijët nga një deri në dy vjeç. Prisni të shihni të gjithë nga Tom dhe JerryLepurushi i gabimeve Scooby-Doo, në një tokë të mbushur plot me udhëtime, atraksione dhe më shumë. Zhyt veten në shakatë, misterin dhe vorbullën e personazheve në çdo hap.

Shtëpia e detektivit më të madh në botë, ordinancë, dhe një koleksion super-villanësh të këqij, mashtrues që veprojnë në një nëntokë të keqe kriminale, peizazhin legjendar urban të Gotham City – me horizontin e tij ogurzi, të lashtë – është plot me momente dramatike, aktivitete heroike dhe argëtim të mbushur me aksion për të gjithë. Gjeni të gjithë personazhet tuaj të preferuar të Gotham City nga Joker Harley Quinn te Scarecrow në këtë botë të errët dhe të ligë, të ndriçuar vetëm nga Kryqtari me Caped dhe përkushtimi i tij për të ndaluar djemtë e këqij.

Hyni në peizazhin me shkëlqim urban të qytetit ikonik të Metropolis, të siluetuar përballë qiellit të përjetshëm të perëndimit të diellit; moderne, multikulturore, e sigurt. Shtëpia e gazetarëve Clark Kent dhe Lois Lane, me legjendarin Daily Planet në qendër të tij, dhe sigurisht i mbrojtur nga e keqja nga alter egoja sekrete e Clark Kent, e vetmja dhe e vetmja Supermen. Shikoni horizontin mbretëror, kënaquni me optimizmin heroik të njeriut dhe të shokut të tij heronjtë e Ligës së Drejtësisë - përfshirë Wonder Woman, Lantern green, Flash – dhe të magjepseni nga aktivitetet e tyre të guximshme, të guximshme, ndërsa ata shtypin pa pushim çdo përpjekje për të prishur qëndrueshmërinë në këtë qytet mitik.

Vendi gjithashtu ka një shumëllojshmëri të dyqane që shesin mallra të krijuara posaçërisht për Warner Bros. World. Artikujt e shitur në autostradën kryesore variojnë nga rrobat tek çanta, gota dhe zinxhirë çelësash, bluza dhe lodra me shumë personazhe. Warner Bros. World Abu Dhabi është parku i parë me temë në botë i quajtur Warner Bros.. Ju do të jeni në gjendje të ndërveproni, të shtrëngoni duart dhe të fotografoni me personazhet tuaj të preferuar botërorë të Warner Bros.

Warner Bros. ka gjashtë toka zhytëse me 29 udhëtime moderne, atraksione interaktive miqësore për familjen dhe shfaqje ekskluzive argëtuese të drejtpërdrejta. Ka gjithashtu pika tematike të shitjes me pakicë dhe ngrënies. Merrni kohë vetëm për të shijuar edhe setet. Ndërsa hyni në parkun e temave, lëreni trupin dhe mendjen tuaj të zhyten në botën e imagjinatës dhe le të fillojë aventura.