Jeni në humor për emocione? Po në lidhje me shfaqjet mahnitëse, udhëtimet me adrenalinë dhe argëtimin e pafund me temë filmi për të gjithë familjen? Epo atëherë, duket sikur je në humor për të Dubai Parks dhe Resorts.

Imazhi i hyrjes së Parqeve dhe Resorteve të Dubait i mirëpritur nga statuja e 2 elefantëve të mëdhenj në Duabi UAE

Duke u shtrirë mbi 25 milionë metra katrorë (afërsisht sa madhësia e një vendi të vogël), Dubai Parks and Resorts është shtëpia e tre parqeve epike tematike dhe një parku ujor i mrekullueshëm. Më e mira nga të gjitha, çdo park, atraksion, udhëtim dhe zonë është frymëzuar nga disa nga filmat dhe lodrat e preferuara në botë, nga Smurfët te Kung Fu Panda, Madagaskari te Lojërat e Urisë dhe madje edhe filmi klasik masala aksion i Bollywood-it, Dabangg. . Destinacioni është gjithashtu shtëpia e parë e rajonit LEGO-park dëfrimi dhe ujor me temë.

Shpërthoni fantazmat, eksperimentoni me ushqim më të madh se jeta, vizitoni hotelin e vetëm në botë për monstra, fluturoni me dragonj, bëni një turne 4D në Panem, bashkohuni me Zoosters në një ndjekje të çmendur dhe kështu, kaq shumë janë në MOTIONGATE™ Dubai . Të vegjël, të mëdhenj dhe të mesëm njësoj do të prishen për zgjedhje emocionuese ndërsa eksplorojnë atraksione zhytëse, të mbushura me aksion dhe të ngarkuar me adrenalinë në DreamWorks, Columbia Pictures, Lionsgate dhe The Smurfs Village.

Nga udhëtimet me slitë me rrota me gishta të bardhë që sfidojnë gravitetin, si "Capitol Bullet Train" dhe "The Green Hornet: Chase me shpejtësi të lartë" deri te atraksionet zhytëse si Smurf Village Express dhe Kung Fu Panda: Awesomeness e pandalshme, nga shfaqjet e drejtpërdrejta ndërvepruese deri te suveniret dhe opsionet e ngrënies që thjesht nuk mund ta gjesh askund tjetër -

Jini të magjepsur në parkun e parë tematik në botë që i kushtohet gjithçkaje Bollywood! Jetoni, mësoni, kërceni dhe festoni botën kaleidoskopike të industrisë së famshme të filmit në Mumbai, me 16 xhiro dhe atraksione në pesë zona të frymëzuara nga filmat. Vizitorët do të trajtohen gjithashtu me shfaqje të përditshme, nga parada te vallet dhe përvojat interaktive të filmit…mos kini frikë të lëshoni flokët tuaj dhe të bashkoheni!

Ejani dhe eksploroni një botë ku LEGO® tulla merr jetë në LEGOLAND® Dubai, parku i fundit tematik për familjet me fëmijë të moshës 2-12 vjeç. Vendosni imagjinatën tuaj në gara me mbi 40 udhëtime, shfaqje dhe përvoja ndërtimi me temë LEGO. Me 15,000 modele LEGO të bëra nga 60 milionë tulla LEGO, gjashtë toka me temë dhe një përzierje atraksionesh të brendshme dhe të jashtme. Plus, një vit i tërë me ngjarje të mrekullueshme!

Ose, nëse ju pëlqen ta mposhtni nxehtësinë, spërkatni në një botë LEGO® aventurat në LEGOLAND® Parku Ujor Parku i vetëm ujor në rajon i krijuar për familjet me

fëmijët e moshës 2-12 vjeç. Lëreni kreativitetin dhe imagjinatën tuaj të rrjedhë me mbi 20 rrëshqitje ujore dhe atraksione me temë LEGO, duke përfshirë pishinën e valëve LEGO, DUPLO® Zona e lojës për fëmijë dhe Build-A-Raft River ku mund të imagjinoni dhe ndërtoni trapin tuaj LEGO. Ja ku pret fantastike!

Qëndroni pranë aksionit

Nëse jeni të shqetësuar se mos humbisni një moment të vetëm argëtimi dhe emocioni, Dubai Parks and Resorts është gjithashtu shtëpia e Hotel Lapita™, një vendpushim unik me temë polineziane nga Koleksioni mbresëlënës Autograf i Marriott. Mysafirët e hotelit jo vetëm që do të gëzojnë akses të pakufizuar në shumë park gjatë gjithë qëndrimit të tyre, por edhe leje Q-Fast falas në MOTIONGATE™ Dubai dhe BOLLYWOOD PARKS Dubai!

Getting atje

Vendndodhja e përshtatshme, Dubai Parks and Resorts shërbehen nga autobusë të rregullt publik që nisen nga stacioni më i afërt i metrosë. Pra, blini biletat tuaja sot dhe përgatituni të Përjetoni Amazing!