Për shumicën e grave (dhe një pjesë të vogël të burrave) përgjigja do të ishte po!

Ka shumë qytete në mbarë botën që kanë qenë qendra tregtare për turistët gjatë viteve, Dubai duke qenë një prej tyre. Dubai organizon çdo vit festivalin ekstravagant të blerjeve në Dubai. Festivali i blerjeve në Dubai është i njohur për shumë arsye. Ngjarja shkon prapa në vitin 1996, kur Lartmadhëria e tij Sheikh Muhammed bin Rashid Al Maktoum, Zëvendës President dhe Kryeministër i UAE dhe Ruler of Dubai, synonin të prezantonin një ngjarje të klasit botëror të shitjes me pakicë që do të tërheqë njerëz nga pjesë të ndryshme të botës në UAE. Epo, pjesa tjetër është histori.

Pse Festivali i blerjeve në Dubai?

Dubai Shopping Festival është afër, dhe ne jemi po aq të emocionuar sa të gjithë të tjerët. Festivali besohet të tërheqë më shumë se 5 milionë turistë çdo vit. Është me të vërtetë një festival, sepse ngjarja përfshin paketa dhe zbritje të mahnitshme, deri në 70% ulje në veshje, pajisje elektronike dhe artikuj të njohur, ka fishekzjarre të shfaqura gjithashtu në pjesë të ndryshme të qytetit. Është koha që të shkoni në Dubai gjatë këtij sezoni festiv dhe të kënaqeni me blerjet dhe shumë argëtim.

Çfarë ka të re këtë vit?

Festivali i blerjeve në Dubai do të mbahet në shumë vende dhe qendra tregtare në Dubai. Ngazëllimi do të jetë i lartë pasi do të ketë një mega-shitje 12-orëshe që do të zhvillohet në ditën e parë të DSF, me ulje të çmimeve deri në 90% në disa artikuj dhe oferta që ia vlen të blihen. Gjashtë Majid Al Futtaim Mall do të marrin pjesë, duke shfaqur zbritje shtesë për çmimet tashmë të ulura. Ju do të jeni në gjendje të vidhni çanta nga më shumë se 700 marka në 3200 pika.
Atraksionet e tjera të këtij festivali do të jenë kinema pop-up, kamionë me ushqime që shesin ushqime të shijshme, shumë muzikë dhe shfaqje live. Do të ketë gjithashtu Market Outside The Box (MOB) që tregon gjithmonë diçka që është emocionuese dhe e re. Është një lëvizje kulturore krijuese dhe do të prezantojë 80 marka vendase dhe ndërkombëtare në zhvillim. Fishekzjarret gjatë DSF nuk duhen humbur. Do të ketë shfaqje masive fishekzjarre çdo fundjavë në vende të ndryshme në të gjithë qytetin, duke përfshirë Fshati Global, Plazhi, Përroi i Dubait, Zabeel Park, dhe Creek Park.

Pse të vizitoni Dubai gjatë DSF?

Ofertat e DSF mund të gjenden në çdo qendër tregtare dhe kryesisht në çdo dyqan me pakicë në të gjithë qytetin. Moda dhe Veshja janë shtyllat e këtij festivali, por mos u dekurajoni pasi do të hasni në oferta marramendëse edhe për artikujt elektronikë. Dubai është i njohur për tregun e tij të arit, nëse jeni një entuziast i bizhuterive të shkëlqyera, kjo është koha. Festivali mund t'ju llastojë me zgjedhje duke filluar nga orët, parfumet, çantat, këpucët dhe shumë më tepër. Ushqimi dhe muzika janë pjesë e festivalit po aq sa edhe blerjet.

Njerëzit në Dubai dhe ata që vizitojnë Dubain do të kënaqen me ofertat e DSF dhe do të shijojnë qëndrimet në hotele dhe resorte; vizitoni parqet dhe destinacionet me çmime tërheqëse. Festivalet e mëdha të filmit si Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Dubai Festivali Ndërkombëtar i Filmit për Fëmijë mbahen rreth kësaj kohe. Për të mos humbur, blerësit kanë një shans për të fituar çmime me vlerë 100 milionë Dhs, gjatë gjithë sezonit festiv. Do të ketë gjithashtu një çmim xhekpot prej 1 milion Dhs për një fitues me fat. Çmime të tjera janë makina luksoze, ari dhe kupona.

Royal Arabian Menaxhimi i Destinacionit ka disa marrëveshje ekskluzive për njerëzit që planifikojnë një vizitë në Dubai gjatë DSF. Ofertat e jashtëzakonshme bashkojnë botën e blerjeve të pakufizuara, duke e bashkuar atë me atraksionet më të mira turistike, qëndrime luksoze dhe argëtim e gëzim të pafund. Royal Arabian kupton shpirtin e vërtetë të DSF, paketat tona janë një kombinim i më të mirëve të sezonit që Dubai ka për të ofruar.
Dubai Shopping Festival na lejon të kënaqemi me entuziazmin e blerjeve përveç aktiviteteve dhe ofertave. Dubai ka nisur lundrimin për të mirëpritur festivalin e blerjeve. Humbja dhe nxitimi rreth qytetit, dritat vezulluese, dekorimet festive, moti i bukur dhe fytyrat e gëzuara tregojnë se ju duhet të jeni pjesë e tij. Mos i humbisni ofertat tona të DSF, ato janë të pakrahasueshme. Ka shumë për t'u emocionuar. DSF është një vend ku bota vjen për të blerë, siç thuhet në sloganin e tyre.