Burj Khalifa

pamje e natës Imazhi i Burj-Khalifa midis ndërtesës tjetër dhe autostradës me trafik të rënduar

Keni qenë ndonjëherë në krye të botës? Përjetoni një pamje magjepsëse të Dubai nga ndërtesa arkitekturore më e lartë në botë me mbi 160+ histori - Burj Khalifa, i cili tashmë ka tejkaluar shumicën e rekordeve botërore si ndërtesa më e lartë, struktura më e lartë e lirë dhe kuverta më e lartë e vëzhgimit, etj.. Kulla me tre lobe e frymëzuar nga lulja rajonale e shkretëtirës e quajtur Hymenocallis qëndron e lartë si një marrëveshje shembullore globale dhe multikulturore në tokën arabe.

Nëse nuk jeni dëshmitarë të pamjeve madhështore dhe elegante të Gjiri Arabik në ndërtesën më të lartë në botë, atëherë nuk jeni vërtet në Dubai. Rrokaqielli mega i gjatë është një pikë referimi e dashur në Dubai që vlerësohet të jetë 2,722 këmbë ose 829.8 metra. Truri pas dizajnimit dhe inxhinierisë së kësaj kryevepre nuk është tjetër veçse adrian Smith.

Lëreni nofullën tuaj të godasë në dysheme ndërsa shijoni pamjet panoramike dhe 360 ​​gradë nga çdo kuvertë vëzhgimi: Nivelet 124 dhe 125 të njohura si "Në krye", me teleskopë me fuqi të lartë, kamera me ekran me prekje dhe një kuvertë vëzhgimi në natyrë. . Ju gjithashtu mund të shijoni disa aktivitete 'Në qiellin e lartë' të Burj Khalifa ose Niveli 148, në një lartësi të lavdishme prej 555 metrash, ku mund të merrni pamjen më të mirë të qytetit dhe të pushoni me disa pije freskuese në sallën VIP Sky.

Ndërtesa përmban gjithashtu ashensorin më të shpejtë me dy kate që mund të transportojë deri në katërmbëdhjetë njerëz në të njëjtën kohë. Disa veçori të tjera interesante të ndërtesës përfshijnë kuvertën e vëzhgimit në natyrë në katin e saj më të lartë, të famshëm Shatërvani i Dubait në bazën e tij dhe Parku Burj Khalifa është ndërtuar rreth një trupi ujor artificial. Gjatë ditës apo natës, përvoja është e paharrueshme dhe ne mund t'ju ndihmojmë jo vetëm me rezervimet tuaja të biletave në Burj Khalifa, por edhe me planifikimin e udhëtimit tuaj në UAE, dhe paketa turistike në grup gjithashtu.

Lëreni shkallën tuaj të ekstazës Royal Arabianturne në këtë mrekulli të krijuar nga njeriu duke pritur një ansambël hapësirash të kohës së lirë si restorante të larta, një akuarium kolosal dhe Dubai Mall ndër shumë të tjera.

Rezervoni turneun tuaj

    Data e Udhëtimit: Nga*

    Data e Udhëtimit: Për*