Shkretëtira e Dubait duke marrë turist për safari në shkretëtirë - Paketa turistike
inclusions
Pikat kryesore
Përfshirjet e Paketave
 • Shërbimi i Takimit dhe Përshëndetjes në Aeroportin Ndërkombëtar të Dubait.
 • Mbërritja Transferta e Aeroportit nga Aeroporti Ndërkombëtar i Dubait në Hotel Dubai në baza private.
 • 05 netë / 06 ditë qëndrim në hotelin Five Star Dubai duke përfshirë mëngjeset në shuplakë.
 • Turne Qytetit në Dubai gjysmë dite me ndenjëse me trajner.
 • Desert Safari me darkë BBQ në ndenjëse në bazë të autobusit.
 • Darka e lundrimit Deira Dhow me transferta kthimi në ndenjëse në bazë të trajnerit.
 • Vizitë në "At The Top" - Burj Khalifa (Ora jo e parë) e ndjekur nga Akuariumi i Dubai Mall dhe kopshti zoologjik nënujor me transferta vajtje-ardhje me ndenjëse me trajner.
 • Vizitë në Dubai Frame me transferta vajtje-ardhje me ndenjëse në bazë të trajnerit.
 • Qasje në Parkun Ujor Aquaventure dhe Akuariumin The Lost Chambers me transferta kthimi në bazë të karriges.
 • Qasje në Ski Dubai - Snow Park me transferta kthimi në ndenjëse në bazë të trajnerit.
 • Transfertat e aeroportit të nisjes nga Dubai Hotel në Aeroportin Ndërkombëtar të Dubait në baza private.
 • Tarifat e TVSH-së.
Itinerari i udhëtimit
Dita 1:
Mbërritja në Dubai - Deira Dhow Cruise:
Royal Arabian Përfaqësuesi i aeroportit do t'ju mirëpresë me të mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Dubait. Transferta juaj private në aeroport do të presë në aeroport dhe ju mund të pushoni në automjetin tonë derisa të mbërrini në Hotel. Royal Arabian Ekipi do të bëjë rregullime paraprake për check-in pa probleme në Hotel.
Lexo më shumë
Dita 2:
Shijoni mëngjesin në Hotel. Pas mëngjesit të bollshëm, bëhuni gati për të përjetuar qytetin e mahnitshëm të Dubait me një të ditur dhe me përvojë Royal Arabian Udhëzues. Udhërrëfyesi ynë do t'ju koordinojë dhe do t'ju marrë nga hoteli dhe do të niset për të eksploruar Dubain. Do të jetë një turne gjysmë ditor në Dubai mbi bazën e përbashkët ku do të përjetoni vendet historike dhe jetën e gjallë kozmopolite të Dubait. Ky turne do të përfshijë Dubain e vjetër, Dubain e ri, vendet ikonike dhe të famshme.
Lexo më shumë
Dita 3:
Shijoni mëngjesin në hotel. Pas mëngjesit nisemi drejt një prej strukturave ikonike Dubai Frame. Dubai Frame është një nga atraksionet më të famshme të qytetit si për vizitorët ashtu edhe për banorët. Ashtu si strukturat ikonike të Burj Khalifa dhe Burj Al Arab, vendndodhja historike e ndërtesës në Parkun Zabeel ofron pamje gjithëpërfshirëse panoramike të qytetit. Me lartësi 150 m dhe gjerësi 93 m me një urë që lidh dy kullat, Dubai Frame ka një koncept unik për strukturën e tij. I ngjan një kornize fotografie, distrikti historik i Dubait mund të shihet në veri, ndërsa jugu ofron pamje befasuese të horizontit modern të qytetit. Marrja dhe zbritja do të bëhet në automjetin e përbashkët.
Lexo më shumë
Dita 4:
Shijoni mëngjesin në hotel. Në mëngjes do t'ju marrin nga hoteli dhe do të shkoni drejt Atlantis The Palm, për të përjetuar Parkun Ujor Aquaventure dhe Akuariumin e Lost Chambers.
Lexo më shumë
Dita 5:
Shijoni mëngjesin në hotel. Bëhuni gati për të përjetuar reshjet e borës në Dubai. Provoni diçka të pamundur në Dubai - shkoni për ski në shkretëtirë. E vendosur brenda qendrës së zhurmshme Mall of the Emirates, ju do të gjeni një nga atraksionet turistike më novatore, ikonike dhe emocionuese që mund të gjenden në Lindjen e Mesme.
Lexo më shumë
Dita 6:
Shijoni mëngjesin në hotel. Më vonë kontrolloni dhe transferoni në aeroportin e Dubait për fluturimin tuaj të nisjes. Shoferi ynë do të arrijë në hotel në kohë për transferimin e aeroportit në fluturimin tuaj për të vazhduar ose për në shtëpi.
Çmimi i Detajuar i Turit
Lloji i dhomës: Dhoma Superiore Çmimi
Vlefshmëria: Deri më 30 shtator 2022
Ndarja e vetme $ 909
Ndarje e dyfishtë (vlera për person) $ 645
Shtesë e rritur $ 620
Ndarja e fëmijëve pa krevat shtesë $ 448
Ndarja e fëmijëve me krevat shtesë $ 564
informacion
 • Emri i hotelit: The Canvas Dubai, Mgallery By Sofitel ose të ngjashme
 • Rental: Bur Dubai
 • Kategoria e Yjeve:
 • Tip dhome: Dhoma superiore
Rezervoni turneun tuaj

  Data e Udhëtimit: Nga*

  Data e Udhëtimit: Për*

  Përjashtimet e paketës
  • Bileta ajrore, viza.
  • Këshilla dhe Portier.
  • Tarifat e Dirhamit të Turizmit.
  • Testi PCR.
  • Çdo vakt tjetër përveç të specifikuarve më sipër
  • Çdo vizitë tjetër përveç përmendur më sipër
  • Sigurime, tarifa
  • Biletat e hyrjes në atraksione të ndryshme nga ato të përmendura më sipër ose turne fakultative ose kudo që specifikohet
  • Çdo shërbim që nuk përmendet në listën e përfshirjes.
  Termat dhe Kushtet
  • E gjithë kostoja e paketës së mësipërme kuotohet në dollarë amerikanë për person dhe është e vlefshme në datat e përmendura.
  • Tarifat e mësipërme mund të ndryshojnë për shkak të tarifës së kontraktuar/ tërheqjes së tarifës promocionale nga hoteli ose luhatjet e monedhës ose çdo takse, shërbimi, tarifë rrugore shtesë të zbatuar nga Qeveria pa njoftim paraprak.
  • Akomodimi për fëmijë siç thuhet në Politikën e Fëmijëve të Hoteleve Individuale. Fëmija nën 02 vjeç konsiderohet foshnjë dhe nga 02 deri në 12 vjeç konsiderohet fëmijë.
  • Tarifat mbi paketën dhe dhomat i nënshtrohen disponueshmërisë, ju lutemi rikonfirmoni me ekipin tonë përpara se t'ia konfirmoni klientit tuaj.
  • Tarifa e anulimit do të zbatohet sipas politikës individuale të hotelit dhe anulimi 100% do të zbatohet nëse anulohet brenda afatit të anulimit.
  • Të gjitha shërbimet e përfshira në paketë janë të detyrueshme dhe nuk do të rimbursohet nëse ndonjë prej shërbimeve nuk merret. Kostoja e sipërme e paketës është e vlefshme për të paktën 2 persona që udhëtojnë së bashku.
  • Çmimi i paketës nuk është i vlefshëm gjatë ekspozitave kryesore, ngjarjeve, Krishtlindjeve, periudhës së Vitit të Ri dhe periudhës së bllokimit do të këshillohen në kohën e rezervimit.
  • Dirhami i turizmit i cili është vendosur nga hotelet në Dubai, i njëjti duhet të paguhet drejtpërdrejt nga mysafiri në hotel.

  Rezervoni turneun tuaj

   Data e Udhëtimit: Nga*

   Data e Udhëtimit: Për*