Dubai Parks dhe Resorts

Imazhi i turistëve ose fëmijëve që shijojnë kohën e lirë të parkut ujor të Islandës

Hyni në botën e argëtimit dhe eksitimit, shtëpia e argëtimit të pafund. Dubai Parks and Resorts është parku më i madh i integruar i kohës së lirë dhe tematik në Lindjen e Mesme destinacioni ndodhet në rrugën Sheikh Zayed në Dubai. Përhapur mbi 25 milionë metra katrorë me tre parqe tematike dhe një park ujor, Dubai Parks and Resorts u ofron vizitorëve një përvojë emocionuese si asnjë tjetër.

Një nga përvojat më emocionuese dhe emocionuese në Dubai është këtu duke u ofruar turistëve dhe vizitorëve, jo një, jo dy, por tre parqe aventureske me mbi 100 udhëtime dhe atraksione për të zgjedhur.
Motion gate Dubai: Ai përfshin tre studio filmike të fuqishme - Columbia Pictures, DreamWorks Animation dhe Lion gate, dhe është parku më i madh me tematikë të Hollivudit në vend. Ky është vendi ku ndërthuren fantazia dhe realiteti dhe vë në provë kufijtë tuaj në disa udhëtime mahnitëse të frymëzuara nga këto studio të mira të prodhimit.

Bollywood Parks Dubai: Nëse jeni një adhurues i Bollywood-it, nuk ka vend ku do të dëshironit të shfaqnit shumë dramë, këngë, vallëzime, aksion dhe romancë për t'ju magjepsur dhe argëtuar. Hidhni një vështrim të shkurtër se çfarë përfshihet në krijimin e filmit tuaj të preferuar të Bollywood-it, ose shëtitni në rrugët e Mumbait ose bëni disa lëvizje elegante dhe takoni superheronjtë tuaj të preferuar në studiot e filmit Bollywood.

Legoland Dubai: Magjia e Legoland nuk dështon kurrë të zhgënjejë vizitorët e të gjitha moshave me mbi dyzet udhëtime, shfaqje dhe përvoja me temë Lego. Eksploroni Fabrikën e Legos dhe mësoni se si bëhen tullat Lego ose ecni nëpër një version miniaturë Lego të horizontit të Dubait dhe monumenteve të tjera të famshme.
Parku ujor Legoland: Nëse dëshironi më shumë një përvojë Lego, atëherë qetësohuni me këtë park ujor të veçantë plot me rrëshqitje dhe atraksione.

Riverland Dubai: Nëse thjesht dëshironi të relaksoheni dhe të merrni frymë përpara se të shkoni në ndonjë park tematik, bëni një shëtitje nëpër kohë në ndonjë nga zonat me tematikë si Porta e Indisë, Fshati Francez, Bordi Walk dhe Gadishulli. Nga pikat e mrekullueshme të blerjeve, te tezgat me ushqime e deri te pikat e denja për Instagram, ia vlen ta vizitoni.

Pavarësisht se cilat parqe vendosni të vizitoni, ju garantohen argëtim, aventurë dhe kujtime të paharrueshme të pakufizuara.

Me më shumë se 100 udhëtime të pabesueshme brenda dhe jashtë, atraksione, argëtim dhe emocione në Motiongate Dubai, Bollywood Parks Dubai, Legoland Dubai dhe Parku Ujor Legoland, kjo grumbull argëtimi do t'i magjepsë zemrat e reja. Ai përfshin gjithashtu Riverland Dubai, një destinacion me pakicë dhe ngrënie me temë, vizitorët do të gjejnë opsione të lezetshme për të gjithë familjen. Mund të qëndroni edhe në mes të aksionit në Hotel Lapita, një resort familjar me temë polineziane brenda parkut. Ejani dhe përjetoni një botë argëtimi dhe argëtimi, të gjitha në një destinacion të jashtëzakonshëm. Dubai Parks & Resorts është vendi ku fillojnë historitë mahnitëse. Çfarë po pret? Ka diçka për të gjithë në Dubai Parks and Resorts.

Rezervoni turneun tuaj

    Data e Udhëtimit: Nga*

    Data e Udhëtimit: Për*