Fujairah

Imazhi i Bregut Lindor të Fujairah, një pamje e bukur e bregut të plazhit dhe rërës

Shpëtoni nga zhurma e qyteteve të zhurmshme dhe vezulluese për në qytetin më të madh në Bregun Lindor të Emiratet e Bashkuara Arabe. Megjithëse është qendra tregtare me fushat e gjera të kontejnerëve rrethorë të magazinimit të naftës në bregdetin e saj verior, Plazhi Fujairah nuk përmbahet të ofrojë qetësinë misterioze për argëtuesit në rërën e saj. Fortesa e restauruar dhe Muzeu i vendosur aty pranë që strehon gjetjet e lashta arkeologjike nga një gërmim në Bidya, Bithnah, Qidfa janë vizita të domosdoshme.

Nëse prehri i natyrës është ajo që ju kërkoni të ngopni epshet tuaja, përqafoni qetësinë e plazheve të shfrenuara të Emirateve në Fujairah me Royal Arabian Menaxhimi i destinacionit.