Një përzierje e UAE Turne dhe atraksione, kryesisht Dubai dhe Abu Dhabi

Ka më shumë për të udhëtuar sesa thjesht të vizitosh vende ose të mbulosh milje. Ne në Royal Arabian, përshtatni paketa që i shndërrojnë turnet në eksperienca dhe momente në kujtime.

Turne Ekskluzive: Udhëtimet më të shitura në Dubai Abu Dhabi

pamje e natës Imazhi i Burj-Khalifa midis ndërtesës tjetër dhe autostradës me trafik të rënduar

Tani thrill ka një lartësi të re për t'u takuar në ndërtesën më të lartë në botë me paketa ekskluzive udhëtimesh ditore. Më shumë ...

Nxitni ekstazën tuaj në udhëtimet drithëruese dhe aktivitete të tjera befasuese me Royal Arabian Më shumë ...

Xhamia e Madhe Sheikh Zayed shquhet si një nga xhamitë më të mëdha në botë dhe e vetmja që pasqyron ndërveprimet unike midis Islamit dhe kulturave botërore. Më shumë ...

Warner Bros. World™ në Abu Dhabi, parku i parë me temë në botë i quajtur Warner Bros. Warner Bros. World™ në Abu Dhabi përmban gjashtë toka zhytëse. Më shumë ...

Shpërthimi i dunave është sinonim i Dubait. Royal Arabian ka kënaqësinë ta bëjë turneun tuaj në Dubai një të plotë. Më shumë ...

Lundrim me Royal Arabian në një lundrim përmes përroit të ujit të kripur që na dha Qytetin e Arit, Dubai. Më shumë ...

Dubai Parks and Resorts është destinacioni më i madh i integruar i kohës së lirë dhe parkut tematik në Lindjen e Mesme, i vendosur në rrugën Sheikh Zayed në Dubai. Më shumë ...

Louvre Abu Dhabi është një muze arti dhe qytetërimi, i vendosur në Abu Dhabi. Më shumë ...

E mbushur me ekspozita mahnitëse me lule që do t'ju bëjnë të bini në dashuri me to, Dubai Miracle Garden Më shumë ...
Dëshmoni muzeun krijues të veçantë të Dubait, Muzeun e së Ardhmes. Më shumë ...
Qasr Al Hosn është struktura më e vjetër në këmbë e Abu Dhabit. I rrethuar nga qyteti Më shumë ...

Argëtim i pakufizuar: Më i miri Turne për kohën e lirë te Parqet Tematike në UAE

Global Village është parku kryesor i festivaleve multikulturore në botë dhe destinacioni i parë familjar në rajon për kulturë, blerje dhe argëtim. Më shumë ...

Për herë të parë ndonjëherë, Atlantis ka krijuar një eksperiencë në park të plotë që i lejon të ftuarit të eksplorojnë diçka të mahnitshme në çdo hap të aventurës së tyre ujore në Atlantis. Më shumë ...

Yas Waterworld Abu Dhabi është parku ujor më i mirë i rajonit! Udhëtimet tona legjendare kategorizohen sipas nivelit të emocioneve. Më shumë ...

I vendosur në Dubai Creek Park, Dolphinarium është i njohur gjerësisht për shfaqjet e tij të drejtpërdrejta me delfinët dhe foka, si dhe programe të tilla si noti me delfinët. Më shumë ...
Mësimi bëhet argëtues këtu në Kidzania, Dubai, një qytet interaktiv i drejtuar nga fëmijë ku fëmijët mund të angazhohen në aktivitete me role që simulojnë jetën reale. Më shumë ...
Grupi Ilyas dhe Mustafa Galadari (IMG) më 31 gusht 2016, ndihmuan në shtimin e një rekord tjetër botëror në listën e Dubait duke krijuar rekordin më të madh në botë. Më shumë ...
Me shfaqje të lehta që magjepsin dhe elegante, muzikë të hollë; shfaqje akrobatike plot me marifete që sfidojnë vdekjen dhe kërcime kaq tërheqëse Më shumë ...

Bota e paparë: Elite Leisure Paketat e Tureve

Nëse shijimi i kuzhinave unike është loja juaj, atëherë darkoni me të Royal Arabian në hotelin më elitar në botë. Më shumë ...

Ripërcaktoni mahnitjen me Royal ArabianUdhëtimi i tij në një nga mrekullitë më të mëdha arkitekturore të kohës sonë. Më shumë ...

Emirates Palace ju ofron një vendndodhje magjike për të shijuar kuintesencën e mikpritjes luksoze me 5 yje të vlerësuar me çmime dhe përvojave autentike lokale. Më shumë ...

Për të gjithë njohësit e ushqimit, Royal Arabian sjell kuzhinat më të mira në pjatën tuaj. Lotim goje? Më shumë ...

Dubai ka shumë atraksione turistike interesante dhe fantastike, por më e famshmja dhe më e bukura e tij deri më tani është The View at The Palm. Më shumë ...
Një nga furnizuesit kryesorë të helikopterëve është Helicopter Tour Dubai. Ishte kërkesa në rritje për shërbimet e helikopterëve Më shumë ...

Përtej kufijve të qytetit: UAE Turne në Bregun Lindor

Fjordet e kripura dhe ujërat e pastër në kufijtë e Omanit janë një balsam për shpirtin e udhëtarit. Ndjeni atë me Royal Arabian. Më shumë ...

A mund të jenë luginat gjarpëruese dhe terrenet shkëmbore një strehë e tillë për argëtuesit e natyrës? Eksploroni me Royal Arabian. Më shumë ...

Udhëtoni në atraksionin magjepsës bregdetar të bregut lindor të Gjirit Arabik me Royal Arabian. Më shumë ...

Po kërkoni një largim të qetë nga zhurma e Dubait plot shkëlqim dhe plot lëvizje? Ejani të na takoni, Royal Arabian njeh oazi. Më shumë ...