Warner Bros. Bota

Imazhi i Tom & Jerry dhe familjes në Warner Bros. bota duke pozuar për foto

Warner Bros. World™ në Abu Dhabi, parku i parë me temë në botë i quajtur Warner Bros. Warner Bros. World™ Abu Dhabi përmban gjashtë toka zhytëse: Metropolis dhe Gotham City, frymëzuar nga universi i DC Super Heroes dhe Super-Villains; Cartoon Junction, Bedrock dhe Dynamite Gulch, me tematikë pas pronave ikonike të animuara si Looney Tunes dhe Hanna-Barbera; dhe Warner Bros. Plaza, që të kujton Hollywood-in e vjetër, ku fillimisht u gjallëruan këto personazhe dhe histori të rëndësishme. Warner Bros. World™ Abu Dhabi, është një destinacion i veçantë, i klasit botëror dhe shtëpia e 29 udhëtimeve emocionuese më të fundit, atraksione interaktive miqësore për familjen dhe argëtimi unik live.

Nëse jeni dikush i uritur për aksion dhe aventurë, atëherë merrni një përvojë gjithëpërfshirëse të shikimit të tokave me tematikë unike për argëtim dhe eksitim të çuditshëm. Ejani, udhëtoni dhe takoni personazhet më ikonë të botës dhe lehtësoni kujtimet tuaja të fëmijërisë vetëm në këtë botë plot aksion.

Ndodhet ne Ishulli Yas, Abu Dhabi ky park prej 1.6 milionë metrash katrorë u ofron të gjithë vizitorëve udhëtime emocionuese, argëtim të drejtpërdrejtë, ngrënie të shkëlqyera, mundësi blerjesh dhe shumë më tepër që është i përshtatshëm për të gjitha grupmoshat.

Warner Bros. World ka marrë një vlerësim mbarëbotëror, duke iu dhënë titulli "Parku më i madh tematik i brendshëm në botë" nga Libri i Rekordeve Guinness dhe i paraqitur në edicionin 2018 të 100 Vendeve më të Mëdha të Revistës TIME dhe Parkun Tematik më të Mirë të Brendshëm të Theme Park për vitin 2019. Madje ka marrë edhe çmime të tjera prestigjioze si Dita më e Mirë, Parku më i mirë tematik dhe Koncepti më i mirë i ri i kohës së lirë/argëtimit në çmimet MENALAC. Në vitin 2019, ajo fitoi 'Traksionin kryesor turistik të Lindjes së Mesme në World Travel Awards.

Rezervoni turneun tuaj

    Data e Udhëtimit: Nga*

    Data e Udhëtimit: Për*