Ferrari World

Imazhi i pamjes së sipërme ose ajrore të Ferrari World, Abu Dhabi i vendosur në ishullin Yas

Një tjetër mrekulli që thyen rekord në Gjirin Arabik është ajo parku më i madh tematik i brendshëm në botë, Ferrari World. Ndodhet ne Ishulli Yas në Abu Dhabi, Ferrari World i befason refugjatët e tij me disa udhëtime plot aksion dhe krenohet se ka slitën më të shpejtë në botë, Formula Rossa. Së bashku me shumë udhëtime dhe përvoja të tjera, dikush mund të njihet me garën frymëzuese të Ferrarit në atë që është bërë tani.

Nëse jeni një fanatik i F1, atëherë kjo duhet të jetë padyshim një shtesë e shkëlqyer për tuajin Itinerari i turneut në Abu Dhabi. Nën çatinë e kuqe më ikonike në botë, të krijuar nga vetëm arkitektë të klasit botëror për t'i ngjasuar një automjeti F1, ndodhet një park argëtimi që ofron një shumëllojshmëri udhëtimesh dhe aktivitetesh që do të plotësojnë çdo nevojë të kërkuesve më aventureske të emocioneve.

Sigurohuni që të shikoni disa aktivitete të bazuara në simulime dhe atraksione miqësore për familjen që bota e Ferrari ka për t'ju ofruar. Sigurohuni që të merrni biletat tuaja të Ferrari World nga sporteli i biletave, por mos harroni t'i rezervoni ato paraprakisht me ne për të hequr atë radhë të gjatë.
Nëse eksitimi, shpejtësia dhe fuqia me familjen dhe miqtë tuaj janë ato që kërkoni, Ferrari World, është përgjigjja.

E vetmja herë që do të jeni jashtë në diell është kur hipni në Formula Rossa ndërsa fluturon në lartësitë 52 metra, me një shpejtësi fantastike prej 250 km/h në 4.9 sekonda.

Ju madje mund të guxoni të shkoni në The Flying Aces rulcoaster që ju çon në një lartësi prej 63 metrash dhe më pas ju lëshon me një shpejtësi të papritur prej 120 km/orë.

Ju madje mund të sfidoni miqtë tuaj në Sfida Scuderia e cila ju çon virtualisht rreth Yas Marina Circuit.

Përveç vozitjeve me shpejtësi, Ferrari World ofron gjithashtu të ndryshme ngjarje dhe festime dhe shfaqje të tjera argëtuese për të shijuar me miqtë dhe familjen tuaj.

Rezervoni turneun tuaj

    Data e Udhëtimit: Nga*

    Data e Udhëtimit: Për*